ВИСТИНА Вистината е само една!

Makedonija Macedonia

Македонски Шарени Револуционери

Сите Македонски Платеници„ДЕКОМПОНИРАЊЕ НА МАКЕДОНИЈА“ – Прво федерализација а потоа и промена на името Македонија По изборите во 2014 година Македонија беше втурната во криза, не политичка туку севкупна системска криза. Иако на почетокот...

Русија и Кина или одлучно ќе се спротивстават на хегемонија на САД или следува војна

ПОЛ КРЕЈГ РОБЕРТС ЕВРОПСКАТА УНИЈА Е ПРОЕКТ КОЈ Е ВО ФУНКЦИЈА НА АМЕРИКАНСКИ ДОМИНАЦИЈА – ТАА Е СОЗДАДЕНА ОД ЦИА Дали Русија и Кина се свесни во каква опасност се наоѓаат? Не мислам дека...
Погледи - Колумни - Став

Македонија 2016

Што се случува во Македонија? Иако медиумски се сака да се прикаже дека во Македонија се случува некаква си комична шарена револуција или борба за вистина а против криминалот всушност во Македонија се случува...

Германците повторно на Москва

Германците планираат испраќање на АРМИЈА поблиску до Русија: Меркел сака да ги зајакне силите на НАТО на истокот Германската канцеларка Ангела Меркел денес изјави дека нејзината земја ја разгледува можноста за испраќање на трупи...
Translate »